2022 YKS ek yerleştirme başladı mı? YKS ek yerleştirme tercih kılavuzu 2022 yayımlandı mı?

Yükseköğretim Kurumları Sınavı tercih sonuçlarının açıklanması ve kayıt periyodunun sona ermesinin akabinde gözler YKS ek tercih tarihlerine çevrildi. Üniversite kayıtları 22 ile 26 Ağustos günleri ortasında tamamlanmıştı.

Hedefledikleri üniversite yahut kısımlara birinci tercihlerinde yerleşemeyen binlerce adayın gündeminde YKS ek tercih tarihleri yer alıyor. İşte, 2022-YKS Ek Yerleştirme Takvimi’ne nazaran, ek yerleştirme tercihleri tarihi…

2022 YKS EK YERLEŞTİRME NE VAKİT BAŞLAYACAK?

2022-YKS sonuçlarına nazaran 2022-2023 akademik yılı için yükseköğretim programlarına ek yerleştirme tercihleri 7-13 Eylül 2022 tarihlerinde yapılacak.

2022 YKS EK YERLEŞTİRME TERCİHLERİ NASIL YAPILIR?

Ek yerleştirme süreçleri, ÖSYM tarafından yürütülecek. Adaylar, tercihlerini, 7-13 Eylül 2022 tarihleri ortasında T.C. Kimlik numaraları ve şifreleri ile ÖSYM’nin “https://ais.osym.gov.tr?” internet adresinden yahut ÖSYM Aday Süreçleri Taşınabilir Uygulamasından yapabilecek.

2022 YKS EK YERLEŞTİRME FİYATLARI NE VAKİT YATIRILACAK?

Ek yerleştirme için fiyat ödemeleri 14 Eylül’de yapılacak.

YKS EK TERCİH FİYATI NE KADAR?

Ek yerleştirme tercih fiyatı 30 TL olacak. Ek yerleştirme için tercih yapan adaylardan ek yerleştirme fiyatını yatırmayanların ek yerleştirme için yapmış oldukları tercihler sürece alınmayacak. ÖSYM İdare Konseyinin 14.01.2019 tarihli kararı gereği, şehit eşi, şehit çocuğu, gazi, gazi eşi ile gazi çocuklarından ek yerleştirme fiyatı alınmayacaktır.

ÜNİVERSİTE KAYITLARI NE VAKİT?

Tercih ettikleri programlara yerleşme hakkı kazanan adaylar 25-28 Eylül tarihlerinde elektronik kayıt yaptırabilecek. Ek yerleştirmelerin üniversitedeki kayıtları ise 26-30 Eylül tarihlerinde gerçekleştirilebilecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.