Amazon Prime Görüntü’ye ‘Video Partisi’ özelliği eklendi

Amazon, Prime Görüntü için yeni bir güncelleme yayınladı. Arkadaşlarınızla birlikte uzaktan sinema yahut dizi izlemenizi sağlayan yeni güncellemeye Görüntü Partisi (Watch Party) ismi verildi. İzleme partisi akıllı TV’lerde, Xiaomi Mi Box üzere aygıtlarda ve Xbox yahut PlayStation üzere oyun konsollarında kullanılabiliyor.

Bu özellik, masaüstü bilgisayarlarda, Fire TV aygıtlarda, iOS ve Android’deki Prime Görüntü uygulamasında zati bulunuyordu. Artık Prime Görüntü’yü destekleyen çabucak hemen her tıp aygıt üzerinden arkadaşlarınızla birlikte sinema yahut dizi izleyebilirsiniz.

Amazon tarafından yapılan açıklamada  “Prime Görüntü Partisi, müşterilere arkadaşları, aileleri ve öbür Prime Görüntü kullanıcılarıyla paylaşmaları için sürükleyici bir tecrübe sunuyor. Bir konut sahibi, parti temasını paylaşarak 100’e kadar kişinin cümbüşe katılmasına müsaade vererek partiyi başlatıyor. Dizi yahut sinema boyunca sohbet edin. Watch Party, insanları kendi oturma odamızın rahatlığında bir ortaya getiriyor” denildi.

Amazon, Covid-19 salgını ile birlikte popülerlik kazanan uzaktan izleme özelliğini kullanıma sunan tek şirket değil. Ülkemizde yeni hizmet vermeye başlayan Disney Plus’da da bu özellik “GroupWatch” olarak bulunuyor. Netflix’te ise bu türlü bir özellik olmasa da, “Netflix Party is now Teleparty” isimli tarayıcı uzantısı insanlara uzaktan izleme için yardımcı oluyor.

KAYNAK: HABER7

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.