Annesi içerideyken meskeni ateşe verdi: ‘Gidin söndürün’ dedi!

Edirne’de gerçekleşen olay, öğle saatlerinde Talatpaşa Mahallesi Jandarma Mehmet Bahçın Sokak’ta meydana geldi. Annesi Saliha Birincibubar ile birlikte yaşayan ve ruhsal problemleri olduğu belirtilen Ünal Deniz, teze nazaran, 2 katlı binanın üst katındaki meskenine içi akaryakıt dolu bidonla geldi.

Annesinin de konutta olduğu sırada tüm eşyalara akaryakıt döküp, ateşe veren Deniz, süratle uzaklaştı. Meskenden alevler çıktığını görenler, 112 Acil Davet Merkezi’ne bildirdi.Bölgeye itfaiye, sıhhat ve polis grupları sevk edildi. Bu sırada zahmetle konutun bahçesine çıkan Saliha Birincibubar’a, birinci müdahaleyi sıhhat grupları yaptı. Daha sonra Birincibubar, Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’ne kaldırıldı. Tedaviye alınan Birincibubar’ın bedeninde ikinci derece yanıklar olduğu öğrenildi. İtfaiye grupları alevleri söndürürken, konut ise kullanılamaz hale geldi.

‘KADININ HER YERİ YANMIŞTI’

Ünal Deniz’in “Evi yaktım, gidin söndürün” diyerek kaçtığı belirtildi. Yangın sırasında bitişikteki meskende olan Berrin Fazilet, “Bağırma seslerine çıktık, mesken alevler içindeydi. Teyze bayağı yanmıştı ve sedye üzerindeydi. Oğlu akaryakıt bidonu ile içeri girmiş, annesi ile birlikte konutu yakmış ve sonra kaçıp gitmiş” diye konuştu.

Rozelin Kalkan da Saliha Birincibubar’ın her yerinin yandığını gördüklerini belirterek, “İlk başta yanık kokusu geldi. Tesadüfen cama çıktık ve yangını gördük. Çabucak çıktık. Hanımefendinin oğlu konutu ateşe verip kaçmış, o denli öğrendik. Çabucak yan evdeydik, bize de sıçrayabilirdi, çok korktuk. Bayanın her yeri yanmıştı, çok berbat biçimdeydi. Ağlamaya mecali bile yoktu. Nefes almakta zorlanıyordu. Ben de şoka girdim. Son anda kurtulduk” dedi.

Polis, taksiye binerek kaçan Ünal Deniz’i yakalamak için çalışmalarını sürdürüyor. 

KAYNAK: DHA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.