Bayram tatili ne vakit bitiyor? Bayram tatili sona ereceği tarih…

Kurban bayramı tüm İslam aleminde olduğu üzere ülkemizde de milyonlarca vatandaş tarafından heyecanla kutlanıyor. Bayram tatili 9 gün sürecek, tatil müddetince Kurban bayramı yanı sıra 15 Temmuz Demokrasi ve Ulusal Birlik Günü de kutlanacak. Bayram tatili 9 Temmuz Cumartesi günü başladı, 17 Temmuz Pazar günü sona eriyor.

Yılın ikinci dini bayramı olan Kurban bayramına eriştik. Kurban bayramı tatilinin 9 gün olacağı geçtiğimiz günlerde açıklandı. 9 Temmuz’da başlayan Kurban Bayramı, 13 ve 14 Temmuz’un idari müsaade kapsamına alınmasıyla dokuz güne çıktı.

BAYRAM TATİLİ KAÇ GÜN?

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Lideri Recep Tayyip Erdoğan, kabine toplantısında Kurban Bayramı tatilinin müddetini açıkladı.

Tatil müddetinin dokuz gün olacağını duyuran Erdoğan, “Kurban Bayramı tatilini takip eden günler ile 15 Temmuz ortasındaki Çarşamba ve Perşembe günlerinin idari müsaade kapsamına alınacağının haberini sizlerle paylaşmak istiyorum” sözlerini kullandı.

Buna nazaran bayram tatili 9 gün olarak belirlendi. 9 günlük bayram tatili Kurban bayramı birinci günü olan 9 Temmuz’da başlayacak. Bayram tatili 17 Temmuz Pazar günü sona erecek.

KURBAN BAYRAMI NE VAKİT?

Kurban Bayramı arefe günü 8 Temmuz Cuma gününe denk geliyor. Bayramın birinci günü ise 9 Temmuz’da idrak edilecek.

Kurban Bayramı 1. Günü: 9 Temmuz Cumartesi

Kurban Bayramı 2. Günü: 10 Temmuz Pazar

Kurban Bayramı 3. Günü: 11 Temmuz Pazartesi

Kurban Bayramı 4. Günü: 12 Temmuz Salı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.