Binance ve FTX’den 4 Altcoin İçin Kritik Duyuru: Durdurulacak!

Büyük kripto para borsalarından olan Binance ve FTX, dört altcoin için duyuru yaptı. Duyurulara göre Binance Convert, SNM ve BETH’yi platforma ekliyor. Öte yandan FTX, belirli ağlardaki Ethereum ticaretini durduruyor. İşte detaylar…

FTX, bu ağlardaki Ethereum ticaretini durduruyor

Ethereum geliştiricileri, en çok beklenen Ethereum yükseltmelerinden biri olan Merge sırasında kesinti olmayacağına söz verdi. Ancak, kripto topluluğu üyeleri yatırımcı fonlarının güvenliğini sağlamak için proaktif önlemler almaya karar verdi. Bu çabada, kripto borsası FTX, açıklama yaptı. Eylül güncellemesi sona erene kadar çeşitli Blockchain’lerde Ethereum (ETH) işlemlerini durduracağını duyurdu.

Merge yükseltmesi, Ethereum Blockchain’ini, enerji tüketimini azaltmayı planlıyor. Ayrıca sharding yeteneklerini tanıtmayı amaçlıyor. Proof of work’ten (PoW) bir proof of stake (PoS) konsensüs mekanizmasına kalıcı olarak geçirecektir. Ethereum geliştiricilerine göre, Merge, bir zincir oluşturmaya giden toplam madencilik gücüne dayalı geçişi sağlayacak olan terminal toplam zorluğu (TTD) nedeniyle sıfır kesinti süresi ile PoS’a geçiş yapmak üzere tasarlandı. Açıklamaya rağmen, FTX “Merge tamamlanana ve ağlar istikrarlı olana kadar para yatırma ve çekme işlemlerini” askıya almayı seçti.

Hangi ağlarda ETH işlemleri duruyor?

ETH merge’ü yaklaştıkça, FTX, yerleşimin temiz olduğundan emin olmak için ETH için ikincil zincirlerin Blockchain aktarımlarını geçici olarak devre dışı bırakacak. Ana zincir ETH transferleri daha uzun süre aktif kalacak. Çeşitli Blockchain’lerde Ethereum ticareti farklı zamanlarda askıya alınacak.  Ancak bu durum, beklenen komplikasyonlara bağlı olarak değişikliğe tabidir. ETH ticareti için resmi askıya alma sürelerini aşağıdaki şekilde görebilirsiniz:

  • Arbitrum One ETH: 7 Eylül 2022, TSİ 03:00
  • Solana (Wormhole) ETH: 15 Eylül 2022, TSİ 03:00
  • Binance Smart Chain (BSC) ETH: 15 Eylül 2022, TSİ 03:00

FTX ayrıca, büyük fiyat dalgalanmaları durumunda kripto borsasının kayıptan sorumlu olmadığına işaret etti. “Bu duyurunun sonuçlarını anlamak sizin sorumluluğunuzdadır” diye ekledi. Merge ile ilgili en büyük yanılgılardan birine açıklık getiren Ethereum Foundation, yaklaşmakta olan yükseltmenin gas ücretlerini azaltmayacağını açıkladı.

Binance Convert, SNM ve BETH’yi ekliyor

Binance, SNM ve BETH’nin Binance Convert platformuna eklendiğini duyurdu. Böylece kullanıcılar artık SNM ve BETH’yi BTC, BUSD, USDC ile takas etme şansına sahip olacak. Ayrıca Binance Convert tarafından desteklenen diğer tokenlara karşı sıfır ücret karşılığında alıp satabilecek. Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz gibi Binance Convert, kullanıcıların elinde bulundurdukları kripto para birimini saniyeler içinde başka bir kripto para birimine dönüştürebilecekleri bir hizmettir. Binance Convert ayrıca Binance uygulamasının Dönüştürme işlevine de güç sağlar. Uygulamanın Binance Lite modunda kripto satın almak için ana seçenektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.