Bitcoin İçin Kritik Saatler: 5 Analist “Bu Seviyeler” Dedi!

Analistler, Bitcoin (BTC) fiyat hareketinin Ethereum Merge’e girerken ve ABD TÜFE verilerini beklerken 23.000 doları kırabileceğinden hala eminler. Bu arada, popüler bir analist, Bitcoin’in dibinin burada veya çok yakın olduğunu söylüyor.

Bitcoin için 23.000 dolarlık hedefler yerinde kaldı

TradingView verileri, BTC’nin Bitstamp’ta bir gecede 21.730 dolara ulaştığını gösterdi. Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, bu da 26 Ağustos’tan bu yana en yüksek seviye. BTC, düşük hacimli hafta sonu işlem koşullarının herhangi bir zayıflığı artırmaya müsait olmasına rağmen önceki kazançlarını korumayı başardı.

Analistler arasında, kısa vadeli kripto fiyat hareketi için çok önemli olacak yeni haftaya girerken heyecan dorukta. Lider altcoin Ethereum’un (ETH) Merge’ü bu hafta içinde olacak. Ayrıca, ABD enflasyon verileri gelecek. Bunlar da, piyasayı etkilemesi beklenen en önemli katalizörler. On-chain izleme kaynağı Material Indicators, hafta sonu “Gelecek haftanın ekonomik verilerinde oynaklığın artmasını bekleyin” paylaşımı yaptı. Bu bağlamda, şunları kaydetti:

Bu arada, unutmayın. Bu bir ralli. Yol boyunca kâr almazsanız, hepsini geri verme riskini alırsınız.

BTC sipariş defteri verileri (Binance) / Kaynak: Material Indicators / Twitter

Ekteki bir grafik, Binance BTC/USD sipariş defterinin, daha sonra boğaların üstesinden geldiği bir bölge olan 21.500 dolar civarında sağlam bir direnç sağladığını gösterdi.

Popüler analist Crypto of Capo’ya göre, 22,5 ile 23 bin dolar arasında, ek yükseliş için yer var.

Bununla birlikte analist, BTC fiyat hareketinin gelecekte 20.000 doların altına geri dönmesi için “% 90 ihtimal” olduğunu da sözlerine ekledi.

23.200 dolar, long ve short giriş pozisyonlarına ilişkin ipuçları için çeşitli kısa vadeli seviyeleri izleyen analist CJ için de bir hedefti.

“Bitcoin’in dibi burada veya çok yakın”

Yakından takip edilen kripto analisti Benjamin Cowen, tarihsel olarak güvenilir bir on-chain göstergenin Bitcoin için dibin burada veya çok yakın olduğunu öne sürdüğünü söylüyor. Cowen, Bitcoin’in arzını kâr ve zarar tablosundan çıkarıyor. Bu da BTC holder’larının yüzde kaçının holder’larına kâr veya zararda olduğunu gösteriyor.

Popüler analist, BTC için kar ve zarar metriğindeki arzın tarihsel olarak uzun vadeli tepeler ve diplerle çakıştığını kaydediyor. Cowen ayrıca, BTC’nin başka bir düşüş veya belki de bir teslim olma olayı görmesi durumunda, bu göstergenin dibin içeride olduğunu kuvvetle önereceğini söylüyor. Bu bağlamda analist, şu açıklamayı yapıyor:

En ilginç olduğunu düşündüğüm bazı grafikler, kâr ve zarardaki arz gibi şeyler. Bu grafikle ilgili ilginç şeylerden biri, tarihsel olarak Bitcoin’in, kesişene kadar dibe vurmamasıdır. Onlar geçene kadar. Bu döngüyü ilk kez dün geçtiler. Ve burada Bitcoin arzı ve kar kaybı için çok döngüsel bir model görmek mümkün. Dip onlar geçtikten sonra oluşur. İş buraya geldiğinde, genellikle ATH seviyelerini zorlamaya devam ederken, ölçeği genişletmek istediğiniz zamandır. Bana göre bu, bir ayağımızı daha indirirsek, en dip nokta olabilecek pek çok kanıt olduğunu gösteren bir gösterge.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.