Boris Johnson Ukraynalı askerlerle tatbikata katıldı, el bombası attı

İngiltere’de 7 Temmuz’da istifa eden Başbakan Boris Johnson en son Ukraynalı askerlerle birlikte katıldığı tatbikatta görüntülendi. İktidardaki Muhafazakar Parti’nin yeni önderi seçilene dek başbakanlık misyonunu sürdüren Johnson, Rusya’nın Ukrayna’ya akınlarının akabinde Ukraynalı askerlerin İngiltere’de eğitilmesi için teşebbüslerde bulunmuştu.

Johnson, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda İngiltere ordusunun Kuzey Yorkshire’da eğitim verdiği Ukrayna birliklerini ziyaret ettiğini duyurdu. Tatbikata kamuflaj kıyafetleriyle katılan İngiltere Başbakanı’nın paylaştığı imgelerde el bombası attığı görüldü.

İngiltere Başbakanı, “Birleşik Krallık, Ukrayna’nın Rus saldırganlığını püskürtmeye devam etmesine yardımcı olmak için elinden gelen her şeyi yapmaya kararlıdır” sözlerini kullandı.

Johnson, “Önümüzdeki 4 ay içerisinde yaklaşık 10 bin kişiyi eğitmek istiyoruz. Ukraynalıları silahlarla desteklemek için yaptığımız yatırımı böylelikle daha da ilerletiyoruz. ABD’liler, Almanlar ve öteki müttefiklerle sağladığımız 6 bin 900 tanksavar silah, yaklaşık 120 zırhlı araç, çok namlulu roket atar sistemleri ve çok daha fazlası ile umarız bu savaşın gidişatı için sahiden bir fark ortaya koyabilir ve Putin’in Ukrayna’ya yönelik saldırısını püskürtebiliriz” açıklaması yaptı. (DIŞ HABERLER)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.