Büyükekşi yine eline yüzüne bulaştırdı… Maça saatler kala Atatürk ve İstiklal Marşı krizi

Fenerbahçe ve Galatasaray’ın bugün Suudi Arabistan’ın başkenti Riyad’da oynayacağı Süper Kupa Finali öncesi kriz yaşanıyor. Fenerbahçe Kulübü Başkanı Ali Koç’un Galatasaray derbisine çıkmak istedikleri Atatürk pankartının kabul edilmediğini açıklaması sonrası Suudi Arabistan otoritelerinin Suudi Arabistan Milli Marşı’nın çalınma kararı aldığı, İstiklal Marşı’nın okunmasına karşı çıktıkları ve Atatürk ile ilgili hiçbir şeyin stadyuma sokulmaması kararı aldı.

Bunun yanı sıra Galatasaraylı ve Fenerbahçeli yöneticiler Suudi otoritelerin kararlarından dönmemesi durumunda maça çıkmayacaklarını belirtti.

Yaşanan gelişmeler sonrası Türk futbolseverler sosyal medyada iki takıma da maça çıkmama ve yurda dönme çağrısında bulundu. Twitter’da ‘çıkmayın’ sözcüğü gündem oldu.

ERDEN TİMUR: “GALATASARAY SAHAYA ÇIKMAYACAK”

Konuya dair açıklamalarda bulunan Galatasaray yöneticisi Erden Timur, “Böyle bir şey söz konusu olursa Galatasaray sahaya çıkmayacak” dedi.

ALİ KOÇ’UN AÇIKLAMALARI

Mustafa Kemal Atatürk’ün “Yurtta sulh, cihanda sulh” pankartıyla maça çıkmak istediklerini ifade eden Koç, “Sanıyorum otoriteler tarafından henüz kabul edilmedi. Tam belli değil, duruma göre bakacağız” dedi.

“TFF DE BİZ DE ALMANYA’YI İSTİYORDUK AMA”

Süper Kupa’nın oynanacağı yer ile ilgili konuşan Koç, “Süper Kupa’nın Riyad’da oynanması ile ilgili tartışmaları samimi bulmuyorum. İtalya, İspanya dörtlü Süper Kupa oynuyor, dünyanın gözü burada. Biz Almanya’yı istiyorduk aslında, TFF de istiyordu ama Almanya kabul etmedi” dedi.

“BURAYA GELDİK DİYE SORGULANACAKSA…”

Fenerbahçe Başkanı ayrıca, “Fenerbahçe’nin duruşu, cumhuriyet ilkelerine sahip çıkışı, Atamız konusundaki duruşu, söylemi, eylemi bir maç buraya geldik diye sorgulanacaksa bunu pek samimi bulmuyorum ve abesle iştigal olarak görüyorum” sözlerini sarf etti.

“HAKEM SORUNLARI NE YAZIK Kİ ARTTI”

Türkiye’de kronikleşmiş bir futbol sorunu olduğunu söyleyen Koç, “Son derece endişeliyiz. Türkiye’nin kronikleşmiş bir futbol sorunu var. Bu böyle gidemez. VAR geldi, hayatımıza girdi. Hakem sorunları daha minimize olacaktı, ne yazık ki arttı. TFF’de bir irade, bir özgüven olmadığını, hafif de bir kafa karışıklığı olduğunu bize gösteriyor” ifadelerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir