Çelebi’nin eski silah arkadaşı Ali Türkşen Cumhuriyet TV’ye konuştu

Bağımsız milletvekili Mehmet Ali Çelebi‘nin CHP ve Memleket Partisi’nin akabinde AKP’ye katılacağını sav edildi. Argümanlar sonrası Çelebi’ye eski silah arkadaşlarından ve birçok siyasetçiden reaksiyon geldi.

Bağımsız vekil olarak ülkemin çıkarlarını savunmaya devam edeceğini söyleyen Cebeci, Cumhur İttifakı’nın FETÖ-PKK uğraşında dengeli olduğunu belirtti. Ergenekon kumpasında 41 ay mahpus yatan Cebeci ile, tıpkı davadan yargılanan eski silah arkadaşı Emekli Deniz Kurmay Albayı ve Emekli SAT Komandosu Ali Türkşen, Cumhuriyet TV‘ye bahisle ilgili açıklamalarda bulundu.

  • “Mehmet Ali benim kardeşim. Altlı üstlü ranzarda yattık Hasdal Askeri Cezaevi’nde. Yakın vakitte kendisi benimle irtibata geçmek istedi, ağırdım telefonunu açamadım lakin mesajlaştık. Bir ekip ezaları olduğunu, 6’lı masanın tahlil üretemeyeceğini ve bir grup gelişmeler olduğunu söyledi. Biraz da üzgünüm keşke telefonu açsaydım ve konuşabilseydik, tahminen de bunları söyleyecekti. Arıyorum lakin telefonu kapalı. Bu savları kendisinden teyit etmedim lakin muhakkak emareler var. Attığı tweetler yahut tweetlerini silmesi…

“ÇOK ÜZGÜNÜM”

  • Bütün bunlar vardır ya da yoktur. Şu anda FETÖ ve PKK konusunda Cumhur İttifakı’nın dik bir duruş sergilediği, Millet İttifakı’nın bu türlü bir durum içerisinde olmadığını söylüyorsa, kendisine bunu sormak isterim zira bir çelişki var. AKP’nin FETÖ-PKK gayretinde karnesinin uygun olduğunu düşünmüyorum. Şayet kendisi bu yapının içerisinde olmayı tercih ettiyse, haburda kurulan çadır mahkemelerini, mitinglerdeki beyanatları, PKK ile ya da temsilcileriyle nasıl bir münasebet içerisinde olduğunu, FETÖ örgütü üyelerinin AKP’nin büyük dayanağıyla devlet kurumlarına yerleştirildiğini biliyoruz. Mehmet Ali’nin söylediğinden yola çıkarak, sırf bugün ‘başarılı’ tavır gösteriyor diye biz bu geçmişi sileceksek burda da bir tezat var. Desteklemem mümkün değil. Bizim başımıza bu işleri açan insanların elini kuvvetlendirecek bir yaklaşım içerisinde olması bana pek mantıklı gelmiyor. Bunları kendisine söylemek isterim. Çok üzgünüm.

“BİN KESİME BÖLSENİZ BİR KESİMİM YANINDA DURMAZ”

  • Keşke ‘AKP ile asla yanyana duracak bir kişi değilim’ dese. Çok sevinirim. AKP ile bir bağım yok da demiyor. Mehmet Ali çok sevdiğim bir kardeşim, düştüğü bu duruma üzüldüm. Mehmet Ali, Atatürk’ün askeridir lakin Atatürk’ü hafızalarımızdan silmek, yerle yeksan etmek için adeta yemin etmiş 20 yıllık bir iktidarın, bin kesime bölseniz bir kesimim yanında durmaz.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.