‘CHP ile ittifak değiliz’ diyen YETERLİ Partili Poyraz: Masa devam ediyor

İYİ Parti Genel Sekreteri Uğur Poyraz, “CHP ile şu anda bir ittifak değiliz” kelamları üzerine bir açıklama yaptı.

Cumhuriyet’ten Sarp Sağkal‘a konuşan Poyraz, yaptığı açıklamada yalnızca bir tarif konusu olduğunu ve bunu da katıldığı televizyon yayınında açıkladığını belirterek, “İttifak süreci seçim başladığında açıklanır. Bu yalnızca yasal bir tarif sorunu. Seçim dışı süreçteki birlikteliğimize ‘işbirliği’ denir. Biz aslında işbirliği halindeyiz. Lakin ittifak tarifi seçim süreci geldiğinde kullanılır” dedi.

NE OLMUŞTU?

İYİ Parti Genel Sekreteri Uğur Poyraz, partisinin CHP ile ittifak içinde olmadığını söylemiş ve “Altılı Masa olarak tanımladığınız masanın bir tane kuruluş hedef ve tarifi var. Güçlendirilmiş Parlamenter Sistem” tabirlerini kullanmıştı.

Poyraz, “CHP ile ortak olmadığınız mı söylüyorsunuz şu an?” sorusuna “Evet” cevabını vermiş ve “Defalarca tabir ettiğimiz çok net bir şey var. Biraz evvel de ittifakın tarifini verdim. Seçim kararı alındıktan sonra, altılı masadaki altı parti seçimden sonra, seçim kararı ile birlikte, altı parti ittifak olabilir. İçlerinden birkaç adedinde ittifak olabilir. Bakın 6 partinin sayın genel liderleri ve yetkili şuraları seçim kararı verildikten sonra birlikte mi farklı ayrı mı birkaç tanesi mi bir ortada ittifak olarak gireceklerini, bu o vakit konuşulacak bir konu” diye konuşmuştu. (HABER MERKEZİ)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.