Ezhel’in parodi görüntüsünü çeken Porçay’ın cezası onandı, Metris Cezaevi’ne götürüldü

Ezhel’in parodi görüntüsünü çeken Youtuber Porçay’ın (Erkan Porçay) uyuşturucuya özendirmek kabahatinden aldığı 4 yıl 2 ay mahpus cezası onandı. Porçay, Metris Cezaevi’ne götürüldü. Avukat Ali Gül, birkaç gün içinde hür kalmasını beklediklerini söyledi. 

Ezhel’in parodi görüntüsünü çeken youtuber Porçay’a uyuşturucuya özendirmek hatasından ötürü verilen 4 yıl 2 ay mahpus cezasını istinaf mahkemesi onadı.

BİRKAÇ GÜN CEZAEVİNDE KALMASI BEKLENİYOR

Porçay, sabah saatlerinde Çağlayan Adliyesi’ne giderek teslim oldu. Porçay, buradan Metris Kapalı Cezaevi’ne götürüldü. Porçay’ın cezaevinde birkaç gün kalmasını beklediklerini belirten avukat Ali Gül, “Karar akıl alır üzere değil. Türkiye’de hukukun geldiği nokta bu. Rastgele bir vatandaşın da tüzel güvenliği yok. Gencecik bir insanı küstürdüler” dedi.

Porçay’ın moralini uygun tutmaya çalıştığını söyleyen Gül, “Böyle bir haksızlık karşısında insanın kızmaması mümkün değil. O da bu yüzden şaşkın bir ruh hali içinde” diye konuştu. Edinilen bilgiye nazaran cezaevinde süreçleri tamamlandıktan sonra özgür kalacak.

EZHEL: ADALETSİZLİK KARŞISINDA NE DESEM BİLMİYORUM

Porçay, toplumsal medya hesabından şu açıklamayı yapmıştı: “İstinaf mahkemesinden yanıt geldi. Maalesef cezayı onamışlar. Keşke öncesinde en azından kendimi söz etmem için duruşma açsalardı. Lakin maalesef durum bu. Yarın erkenden Çağlayan Adliyesi’ne gidip teslim olacağım. Süreçteki tüm dayanaklarınız için hepinize çok teşekkür ederim.”

Ezhel de mevzuyla ilgili bir açıklama yaptı ve “Bu adaletsizlik karşısında ne desem bilmiyorum. Umarım bir an evvel bu yanlıştan dönülür ve ülkede artık hiç kimse sanatından yahut mizahından ötürü bu türlü saçmalıklarla uğraşmak zorunda kalmaz. Çok geçmiş olsun kardeşim” dedi.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.