Fenerbahçe Kulübü Lideri Ali Koç teknik yönetici için tarih verdi

Fenerbahçe Lideri Ali Koç, Beyaz TV’de Derin Futbol programında teknik yönetici konusunda açıklamalarda bulundu.

“BİR SANİYE BİLE KIRILMADI”

İsmail Kartal için konuşan Ali Koç, “İsmail Kartal para konuşmadan geldi. Önümüzdeki dönem için üst seviye bir hoca aradığımızı, bunlardan birinin Joachim Löw olacağını söyledik. Ortaları çok uygundur. Açık açık her şeyi masaya koyduk. Geriden dolanmayız. İsmail Hoca, bir saniye bile kırılmadı. Onun sayesinde topluluk kenetlendi. Onun oynattığı futbolla dominant bir oyun oynadık. Ekip ruhunu inşa etti. Samandıra’yı en verimli hale getirdi. Şapka çıkartmaktan diğer yapacak bir şey yoktu” sözlerini kullandı.

“İSMAİL KARTAL VE JESUS”

Çalışabileceğimiz iki hoca var. Biri İsmail Kartal, biri de Jorge Jesus. Kimi seçersek seçelim, taraftarlarımız tekrar mutsuz olacak” açıklamasını yapan sarı-lacivertli kulübün lideri ayrıyeten, Jorge Jesus ve Joachim Löw için, “Jorge Jesus ile yalnızca yemek yemedik. Önemli bir planlama var. 2,5 aydır grup üzerinde çalışıyor. Jorge Jesus ile anlaşmadık. Adam Portekiz’de yaşıyor, İspanya’ya mı gideyim? Adam orada yaşıyor. Joachim Löw’e de gittik görüştük. Karar veremedi, hocalığa dönüp dönememe konusunda karar vermedi” diye konuştu.

“PAZARTESİ AÇIKLAYABİLİRİZ”

Yeni teknik yönetici için, “Pazartesi günü yeni teknik adamı açıklayabiliriz. Dönem başının çok öncesinde yeni hocamız netleşmiş olacak. 13-14 Haziran üzere dönemi açacağız” değerlendirmesinde bulunan Ali Koç, ayrıyeten, “17 hoca ile görüştüm. 4 hoca, Türkiye’de rekabet olmadığı için, rekabet kuralları olmadığı için teklifi düşünmediler bile” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.