FIFA, Hindistan’ın üyeliğini askıya aldı

FIFA’dan yapılan açıklamada, federasyonun bağımsız üyelerine dışarıdan yapılan müdahale gerekçesiyle AIFF’in üyeliğinin oy birliğiyle askıya alındığı belirtildi.

Hindistan’da vazifeden uzaklaştırılan AIFF İcra Komitesi üyelerinin bağımsız bir konseyin yetkisiyle yine idaresi devralması halinde kelam konusu cezanın kaldırılacağı vurgulandı.

Bu şartlar altında, 11-30 Ekim tarihleri ortasında düzenlenecek 2022 FIFA 17 Yaş Altı Bayanlar Dünya Kupası’na planlandığı üzere Hindistan’ın mesken sahipliği yapamayacağı da söz edildi.

FIFA’nın, Hindistan Gençlik ve Spor Bakanlığı ile bağlantı halinde olduğu, gereken tedbirlerin alınmaması halinde kelam konusu tertibin diğer bir ülkede düzenlenmesi için çalışmalara başlanacağı bildirildi.

AIFF’in Aralık 2020 yılında düzenlemesi gereken idare konseyi ve başkanlık seçimleri, çeşitli münasebetlerle ertelenmiş ve husus mahkemeye taşınmıştı.

Hindistan Yüksek Mahkemesi, mayıs ayında aldığı kararla, AIFF İcra Komitesi’nin üyeliklerini geçersiz kılarak, federasyon idaresi için üç üye atamıştı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.