Gerçek Mo Farah İstanbul’da çıktı

Britanyalı ünlü atlet Mo Farah, çocuk yaşta zorla İngiltere’ye getirildiğini ve asıl isminin öteki olduğunu açıklamıştı. Şok itirafın yankıları sürerken, gerçek Mo Farah’ın İstanbul’da olduğu öğrenildi.

Somali asıllı Britanyalı Olimpiyat şampiyonu atlet Sir Mo Falah’ın, İngiltere’ye nasıl geldiği ile ilgili gerçek yıllar sonra ortaya çıkmıştı.

Daha evvel yaptığı “Ailem mülteci olarak Britanya’ya geldi” formundaki açıklamasını değiştiren Mo Farah “Henüz 9 yaşında, hiç tanımadığım bir bayan tarafından İngiltere’ye getirildim. Herkes beni Mo Farah olarak tanıyor. Ben o değilim. Asıl adım Huseyin Abdi Kahin. Mo Farah ismi beni İngiltere’ye kaçıran bayan tarafından verildi” formunda itirafta bulunmuştu.

YURT FİYATINI ÖDEYEMİYOR

Daily Mail’den Abul Taher, gerçek Mo Farah’ı İstanbul’da buldu. Üniversite okumak için İstanbul’a gelen asıl Mo Farah’ın, ekonomik kasvet nedeniyle hayatını devam ettirmekte zorlandığı ortaya çıktı.

İstanbul’da üniversitenin yurdunda kalan asıl Mo Farah’ın, kira yardımında bulunan vakfın iflas etmesinin akabinde günlük 57 TL’lik yurt fiyatını ödeyemediği için yurt odasından çıkarılmaya zorlandığı öğrenildi. Asıl Mo Farah’ın, okumak için geldiğini söylediği üniversite kayıtlarında ise ismine rastlanmadığı da tabir edildi.

KARNINI SIKINTI DOYURUYOR

Haberde, yıldız atlet ile tıpkı tarihte Somali’nin Mogadishu kentinde dünyaya gelen gerçek Mo Farah’ın ömrünü devam ettirmekte zorlandığı belirtildi. 39 yaşındaki Mo Farah’ın vaktinin büyük kısmını parklarda vakit öldürerek geçirdiği, karnını ise Türk arkadaşlarının ısmarladığı yemekler sayesinde doyurduğu da haberde yer aldı.

Gerçek Mo Farah ile ilgili esnafla konuşan Abul Taher, İsmail isimli market sahibinin “Oldukça sessiz, sakin ve alçakgönüllü birisi… Lakabı ‘Muallim’. İngiltere’de ünlü bir atlete sonradan kendi isminin verildiğini biliyordu. Lakin ünlü atlet konuşana kadar kimseye anlatmadı” tabirlerini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.