Hatay’da öldürülen av muhafaza memuru toprağa verildi

Hatay’ın Defne ilçesindeki ormanda kaçak avcılar tarafından tüfekle vurularak öldürülen Hatay Tabiat Müdafaa ve Ulusal Parklar (DKMP) Şube Müdürlüğü’nde vazifeli av muhafaza memuru Mehmet Ali Koşar’in cenazesi, toprağa verildi.

Ballıöz Mahallesi’ndeki ormanda kaçak avcılara karşı misyon yapan Hatay Tabiat Muhafaza ve Ulusal Parklar (DKMP) Şube Müdürlüğü’nden Mehmet Ali Koşar ve mesai arkadaşı Mehmet Atıcı’ya, dün saat 09.30 sıralarında kimliği bilinmeyen kaçak avcılar tüfekle ateş açtı. Göğsünden vurulan Koşar, hayatını kaybetti, mesai arkadaşı ise sol bacağından yaralandı.

Evli ve 4 çocuk babası Koşar’ın Türk bayrağına sarılı cenazesi, Kisecik Mahallesi’ne getirildi. Buradaki cenazeye Hatay Vali Yardımcısı Yusuf İzci, Tabiat Muhafaza ve Ulusal Parklar (DKMP) Genel Müdürü Mustafa Tuğrul Şahin, DKMP 7. Bölge Müdürü Faruk Atmaca, Hatay Orman Bölge Müdürü Ali Özdemir, kurum müdürleri, mesai arkadaşları ve vatandaşlar katıldı.

Koşar’ın cenazesi, namazın akabinde mahalle mezarlığında toprağa verildi. Koşar’ı öldüren şüphelileri yakalamak için çalışmaların sürdüğü bildirildi. Mehmet Atıcı’nın ise hastanedeki tedavisinin akabinde taburcu olduğu öğrenildi. Olay ile ilgili soruşturma sürüyor. (DHA)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.