İBB Lideri Ekrem İmamoğlu, ulusal golfçü Mehmet Kazan’ı ağırladı

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Lideri Ekrem İmamoğlu, Çekya’da düzenlenen turnuvayı şampiyonlukla tamamlayan ulusal golfçü Mehmet Kazan’ı ağırladı.

İBB’den yapılan açıklamaya nazaran, Avrupa Engelliler Golf Birliğince haziranda Çekya’da organize edilen turnuvada 66 sporcuyu geçerek şampiyon olan Ağaç ve Peyzaj AŞ çalışanı Kazan’ı, Saraçhane’deki makam odasında kabul etti.

“HEDEF OLİMPİYAT”

Ziyarette konuşan Kazan, Çekya’da birinci olduğunu ve birincileri başardıklarını belirterek, “İnşallah Türkiye Cumhuriyeti’nin bayrağını olimpiyata dikeceğiz. Gaye olimpiyat. Daima birlikte inşallah başaracağız” sözlerini kullandı.

Türkiye Golf Federasyonunun Silivri’deki tesislerinde antrenman yaptığını kaydeden Kazan, alanın bakımsız durumda olmasından ötürü rahatsızlığını lisana getirdi.

Ekrem İmamoğlu da tesisin son durumuna bakılması ve golf sporuna uygun alanların tespit edilmesi istikametinde İstanbul Ağaç ve Peyzaj AŞ Genel Müdürü Ali Sukas’a talimat verdi.

İstanbul’un bu manada yetersiz kaldığını belirten İmamoğlu, “Kaldı ki golfun topluma en süratli yayılacağı yer de İstanbul. Toplumun her kesitine de yaptırabiliriz aslında. Hazır şampiyonumuz da var, örnek olur, anlatır, gençlerimizin, çocukların eğitimine katkı sunar.” dedi.

Ziyaret sırasında İmamoğlu, kendisine golf topu takdim eden Kazan’a, özel basım Nutuk ile İstanbul ve spor bahisli İBB yayını kitap seçkisini armağan etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.