Instagram minimum günlük zaman sınırını arttırdı

Instagram minimum günlük zaman sınırını arttırdı

 Instagram minimum günlük zaman sınırını 10 veya 15 dakikadan 30 dakikaya çıkarmış gibi görünüyor.

Bir Instagram kullanıcısı uygulamanın kendilerinden günlük zaman limitleri için “yeni bir değer belirlemelerini” istenildiğini söyledi. Kullanıcılar dilerlerse mevcut ayarlarını koruyabileceği uyarısı aldılar. Açılan pencerede “Günlük zaman sınırları için mevcut değerler değişiyor” ifadesi kafaları karıştırdı. Öyle ki Instagram uygulaması şu anda minimum 30 dakikalık bir süre sınırı sunuyor. Meta’dan bu değişikliği ne zaman ve neden yaptığı konusunda açıklama istendi.

Facebook uygulamasındaki ayarlar daha ayrıntılı. Kullanıcılar, beş dakikalık artışlarla herhangi bir zaman sınırını seçebilir. Özelliği kullanıma sunduğu sırada Meta, amacın insanlara uygulamalarında harcadıkları süre üzerinde daha fazla kontrol sağlamak olduğunu söyledi. Ayrıca çevrimiçi alışkanlıklar hakkında sağlıklı bir yaklaşım da hedefleniyor. Kasım ayında Instagram, kullanıcılara, özellikle de gençlere bırakmalarını hatırlatmak için bir “Mola Ver” özelliğini test etmeye başladı.

Instagram’ın neden minimum günlük zaman sınırını artırdığı belli değil. Bununla birlikte, Meta’nın uygulama ailesindeki ( Facebook, Instagram ve WhatsApp) kullanıcı büyümesi neredeyse sabit kalırken, Facebook’un günlük aktif kullanıcılarının geçen çeyrekte ilk kez düştüğü göz önüne alındığında zamanlama ilginç.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.