Kağıthane’de rezidanslara dadanan maskeli bayan hırsızlar yakalandı

İstanbul’un Kağıthane ilçesine bağlı Merkez Mahallesi’nde, mart ayında 2 başka adresteki rezidanslarda hırsızlık olayları yaşandı.

Kapısı açıkken rezidanslara giren 2 maskeli bayan, birinci olarak Rafet K. isimli şahsın meskenine girdi. Konutu dağıtan bayanlar 3 bin dolar, 1.500 lira ve bir ölçü ziynet eşyaları çalarak konuttan ayrıldı.

Evlerdeki ziynet eşyaları ve dövizleri topladılar

İHA’nın haberine nazaran; Rafet K.’nin konutundan çıkan hırsızlar, daha sonra tıpkı mahalledeki bir öbür cadde üzerindeki bir rezidansa girerek, buradaki Hanife İlkay K.’nin meskeninin kapısını zorlayıp içeriye girdi.

Aynı halde konutu dağıtarak arayan bayan hırsızlar, konuttan ziynet eşyaları çalarak kayıplara karıştı. Olaydan 3 gün sonra tıpkı mahallede bir rezidansa daha giren 2 bayan hırsız, konuttan 60 bin lira bin 600 euro, 700 dolar ve çok ölçüde ziynet eşyası çalarak kaçtı.

Saha çalışması sırasında yakalandılar

Evleri soyulan Muhammet Elçi İ., Rafet K. ve Hanife İlkay K. durumu polise takımlarına bildirdi Kağıthane İlçe Emniyet Müdürlüğü Sadabad Polis Merkezi Amirliğine bağlı Kabahat Araştırma Ofis takımları, binaların ve sokakta bulunan güvenlik kameralarını tek tek inceledi.

Polis grupları, saha çalışması yaptığı sırada Cansu A. (22) ve Sultan C.’nin (32) üzerindeki ziynet eşyalardan şüphelenerek durdurup arama yapmak istedi.

Bu sırada çalınan kolyenin olduğunu tespit eden Kağıthane polisi, eşkale uyan Cansu A. ve Sultan C.’yi yakalayarak gözaltına aldı.

80’den fazla hata kaydı çıktı

Cansu A.’nın üzerinde 55 bin lira, 300 dolar, bin 550 euro ve çok sayıda ziynet eşyası ele geçirdi. GBT sorgusunda 50’den fazla cürüm kaydığı olduğu öğrenilen Cansu A.’nın 5 farklı hatadan arandığı tespit edildi.

80’nin üzerinde cürüm kaydı olan ve 6 farklı hatadan aranması olduğu tespit edilen Sultan C.’nin üzerinde ise 5 bin 100 lira, 320 dolar ve ziynet eşyası ele geçirildi.

Gözaltına alınan iki bayan hırsız, emniyette süreçlerinin tamamlanmasının akabinde sevk edildiği adliyede çıkarıldığı mahkemece ‘evden hırsızlık’ cürmünden tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.