Mehmet Ali Erbil’in 8 yıl 10 aya kadar mahpusu istendi

Şovmen Mehmet Ali Erbil hakkında 3 başka cürümden 8 yıl 10 aya kadar mahpus cezası istemiyle dava açıldı. Hazırlanan iddianame, Anadolu Anadolu Asliye Ceza Mahkemesi’nce kabul edildi.

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianamede, 23 yaşındaki Ece Ronay Bilir’in Instagram hesabı üzerinden 65 yaşındaki Mehmet Ali Erbil ile tanıştığı ve toplumsal medyadan birbirlerini takip etmeye başladıkları anlatıldı.

Şarkılarını dijital platformlarda paylaşan Bilir’in, bir mühlet sonra Mehmet Ali Erbil’e klibinde oynamasını teklif ettiği belirtildi. Erbil’in de rastgele bir maddi karşılık olmadan kabul ettiği tabir edildi.

Tarafların 1 Ekim 2021’de klip çektikleri bildirilen iddianamede, üç gün sonra Mehmet Ali Erbil’in telefonundan Bilir’e bildiri atıldığı kaydedildi.

Karşılıklı mesajlaşmanın akabinde Ece Ronay Bilir, “Sesli ve imajlı bir mesajla hakaret” savıyla şikayetçi oldu.

ERBİL: BİLDİRİLERİ ASİSTANIM ATTI

İddianamede, Mehmet Ali Erbil’in kuşkulu sıfatıyla alınan sözünde, bildirileri kendisinin göndermediğini, asistanı Nuray K.’nın attığını sav ettiği belirtildi.

Nuray K. ise tabirinde Ece Ronay Bilir’in Erbil’e hakaret etmesi üzerine telefonu alarak kendisinin bildiri yazmaya başladığını söyledi.

İddianamede Erbil’in iletilerinin Bilir’in kişilik haklarını zedeleyecek bir biçimde hakaret olduğu belirtildi. Erbil’in öteki iletisinin ise tehdit cürmünü oluşturduğu tabir edildi.

HAKİM KARŞISINA ÇIKACAK

İddianamede Mehmet Ali Erbil’in ‘elektronik haberleşme aracılığıyla cinsel taciz’, ‘sesli yazılı yahut imajlı bir mesajla hakaret’ ve ‘tehdit’ kabahatlerinden 1 yıl 11 ay 15 günden 8 yıl 10 aya kadar mahpus cezasıyla cezalandırılması istendi.

Hazırlanan iddianame Anadolu Anadolu Asliye Ceza Mahkemesi’nce kabul edildi. Erbil, önümüzdeki günlerde hakim karşısına çıkacak. (DHA)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.