MHP’li Ayengin, ‘Türk Milliyetçiliği bu değil diyerek’ partisinden istifa etti

MHP’den 2014 lokal seçimlerinde belediye lider aday adayı olan daha sonra 2018 yılında milletvekili aday adayı olan Engin Ayengin partisinden istifa ettiğini duyurdu.

Ayengin, istifasını toplumsal medya hesabından şöyle duyurdu:

“Varlık gayemin farkına vardığım gün prestiji, tüm benliğimi adamış olduğum Milliyetçi Hareket Partisi çatısı altında Türk milleti ve aziz vatanımın geleceği için hizmet etmeyi bir borç bildim. Atatürk ve İdeal kimliğimden asla taviz vermeden yürümüş olduğum yolu bir gurur saydım ve sayacağım. Bu yolda tek başıma kalsam son nefesime kadar yürüyeceğim. Bugünden itibaren şahsiyetimi, kişiliğimi ve varlığımı borçlu olduğum Milliyetçi Hareket Partisi’nden üzülerek istifa ettiğimi tüm eş, dost, akraba ve seven sevmeyen herkese duyurmak istiyorum. Geldiğimiz 20 yıllık bu süreç, hangi partili olduğumuzun hiç bir değeri olmadığını ayan beyan ortaya koymuştur. Tek gerçeğimiz kimin Atatürk yolunda yürüdüğüdür. Hürmet ve sevgilerimle.”

“BAHÇELİ’NİN BİLDİĞİ VARDIR DİYE SABRETTİM”

Yerel Afyon Türkeli gazetesi müellifi Ömer Mazi’nin köşe yazısında aktardığına nazaran Ayengin, istifa kararından evvel Mazi’yi ziyaret ettiği bir sırada “Devlet Bahçeli’nin bir bildiği vardır diye bugüne kadar sabrettim. Ancak artık kâfi. Türk Milliyetçiliği ve Atatürk Milliyetçiliği bu değil. İstifa edeceğim” demişti.

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.