Miçotakis tekrar Türkiye’yi amaç aldı! Skandal suçlama!

Yunanistan Başbakanı Miçotakis, Akdeniz ve Ege’de Türkiye’nin tüzel haklarını çiğnemeye devam ediyor.

Son günlerde yaptığı skandal açıklamalar ile daima Türkiye’yi maksat alan Yunanistan Başbakanı Kyriakos Miçotakis, Benaki Müzesi’nde düzenlenen ‘Küçük Asya’ aktifliğinin açılışında tekrar temelsiz suçlamalarda bulundu.

Atatürk komutasındaki Türk ordusunun Kurtuluş Savaşı’ndaki zaferini ‘Küçük Asya Felaketi’ olarak pahalandıran Yunanistan’da “Küçük Asya” aktifliğinin açılışında konuşan Miçotakis, skandal açıklamalarda bulundu.

“TÜRKİYE LOZAN MUAHEDESİNİ İHLAL EDİYOR”

Türkiye’nin Lozan Muahedesi’ni ihlal ettiğini öne müddet Başbakan, İstanbul için ‘Konstantinopolis’ tabirini kullandığı açıklamasında “Türkiye’nin İstanbul, İmroz ve Bozcaada’daki Rum varlığını söküp atmasına karşın Lozan Antlaşması, yıllardır komşularımızla bir ortada yaşamamızı sağladı. Türkiye açık düzenlemeleri baltalayarak egemenlik haklarımıza meydan okuyor” sözlerini kullandı.

MÜLTECİLER KONUSUNDA BÜYÜK BİR MUVAFFAKİYETE İMZA ATTIKLARINI İLERİ SÜRDÜ

Mültecilere uyguladıkları insanlık dışı muamele nedeni ile dünya çapında reaksiyon gören Yunanistan’ın Başbakanı bu tenkitlere kulak tıkayarak ülkesinin mültecilerin yine yerleştirilmesi konusunda büyük bir muvaffakiyete imza attığını ileri sürdü.

Miçotakis, ismini vermeden Türkiye’yi kastederek ‘Yunanistan komşularına dostluk elini uzatıyor. Lakin egemenliğimize, egemenlik haklarımıza yönelik ihlallere ve derhal son bulmaları gereken Yunan adaları üzerindeki üst uçuşlara müsamaha göstermeyeceğiz. Siz Kongre üyelerinden, bölgede silah satışları ile ilgili kararları verirken, NATO’nun güneydoğu kanadında yeni bir istikrarsızlık tehlikesini göz önünde bulundurmanızı istiyorum’ demişti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.