Recep Tayyip Erdoğan: Birilerinin Neil Armstrong’u varsa bizim de Ayşe’miz, Ahmet’imiz var

AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 53. TÜBİTAK Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Ödül Töreni’nde açıklamalarda bulundu. 

Erdoğan’ın açıklamasından öne çıkan satır başları:

“Millet Kütüphanemiz, gençlerimizin adeta ikinci konutu üzere 24 saat açık. 24 saat içinde gelen öğrencilerimize çay, simit, nescafe, kek, bunları 24 saat sunuyoruz. Dün Pakistan Başbakanı buradaydı, kendisine bulunduğumuz yerden gösterdim, gezmende yarar var. Bugün oraya gittiler, gezdiler. Gezdiklerinde hepsi hayran kalıyor. Dünyada bu Millet Kütüphanesi’nin neredeyse eşi gibisi yok. Bununla iftihar edebiliriz. Kıymetli olan birileri ne yapıyor değil, biz birilerinin yaptığını aşabiliyor muyuz? Kıymetli olan bu. Müslüman Türk’e bu yakışır. Ben birçok mimar arkadaşımıza dünyayı gezecek, beğendiklerinizi alacaksınız, Külliyemize Millet’in Konutu’nu yapacaksınız dedim. Sağ olsunlar, yaptılar. Problem işte bu, Batı’nın ilmini alacaksın, ahlaksızlığını değil. Kongre ve Kültür Merkezi’miz en değerli toplantılara konut sahipliği yapıyor. Artık yetmedi, İstanbul’da da yapıyoruz. Rami Kışlamız vardı, orayı da kütüphaneye çeviriyoruz. Bu yıl bitecek, öğrencilerimiz orada da derslerini çalışacaklar. 

Evlatlarımıza, kendilerine, ailelerine, devletine, milletine en ülkü hizmeti nasıl verebilecekse onu sağlama uğraşındayız. Az evvel perdede izledik, inşallah içinizden biri yahut ikisi inşallah uzaya gidecek mi? Birilerinin Neil Armstrong’u varsa bizim de Ayşe’miz, Ahmet’imiz, Mehmet’imiz var.

Bu ülkede darbe yalnızca siyaset kurumuna, ulusal iradeye yapılmadı. Asıl yıkıcı tesiri eğitim başta olmak üzere gençlerimizi geliştiren alanlara oldu. Gençlerimizin geleceği de karartıldı. Yüksek Öğretim hakkı imtiyazmış üzere gösterilerek pırlanta üzere gençlerimiz ile hayalleri ortasına girildi. Bakmayın siz bugün gençlerimiz için üzülüyormuş üzere yapanlara, biz bunların cemaziyelevvelini güzel biliriz.

Artık hukuktan dem verenler geçmişte yapılan ayrımcılığa ses çıkarmadı, hatta çanak tuttu.  Özgürlük narası atanlar, geçmişte insanlarımızın en temel haklarının bile ellerinden alınmasına ses çıkarmamışlar, hatta teşvik etmişler. Darbecilerin önünde el pençe divan duran siyasetçileri unutmadık.

“ŞEHİTLERİMİZ VAR EVET ANCAK 10 KATI ÖLDÜRÜLEN TERÖRİST VAR”

Şehitlerimiz var evet fakat şehitlerimizin 10 kat, 15 kat, 20 kat öldürülen teröristler var. Teröristlerin inlerine girip nasıl gömüyorsak artık de gömmeye devam edeceğiz. 

UZAY AÇIKLAMASI

Uzay misyonumuzu küçümseyenlere, aklınca alay edenlere de rastlıyoruz. Hatta biri çıkmış, ‘her şey bitti, artık sıra uzaya mı geldi?’ diyor. Natürel bunların bu türlü işlere vizyonu yetmez. Bunlar bırakın insan ya da roket göndermeyi gökyüzüne kağıttan uçak bile fırlatamaz.

Biz uzay yarışında olacağız. Hem de en ön saflarda yer alacağız. Uzaya göndereceğimiz evladımız tahminen de bu salonda. Tahminen de uzay dönüşünde de onu karşılamaya gideceğiz. Bu yarışı köhnemiş, ilkel müptezel zihniyetlerle değil sizler üzere -az evvel izledik- gözü uzayda olan pırıl pırıl ‘Teknofest kuşağı’ ile kazanacağız.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.