Tekirdağ’da iki küme ortasında silahlı hengame: 2’si polis 10 yaralı

Tekirdağ’ın Çorlu ilçesine bağlı Şeyhsinan Mahallesi Çukurçeşme Sokak üzerinde şimdi belirlenemeyen nedenle iki küme ortasında çıkan arbede, Kumyol Caddesindeki belediye binasını gerisine kadar sürdü. Hengamede, iki taraf tabanca, bıçak, sopa ve taşlarla birbirlerine saldırırken, olay yerine çok sayıda polis grubu sevk edildi.

Arbedede 2’si polis 10 kişi yaralandı

Polis, 2 küme ortasında yaşanan çatışmayı önlemek için havaya ikaz ateşi açtı. Yaşanan arbede sırasında 2 polis memuru beyzbol sopası darbesi ile yaralandı. Arbedeye karışanlar ortasında ise 2’si tabanca, 6’sı bıçak ve sopalarla olmak üzere toplam 10 kişi yaralandı. Çorlu İlçe Emniyet Müdürü Murat Tabak’ın da geldiği olay yerinde arbede zahmetle önlendi.

20 kişi yakalandı

DHA’nın haberine nazaran; yaralılar, sıhhat grupları tarafından Çorlu Devlet Hastanesi’ne kaldırılarak, tedavi altına alındı. Polis, olaya karışan 20 kişiyi gözaltına alırken, şüphelilerin üzerlerinde yapılan aramalarda 7 tabanca, tabancalara ilişkin mermiler, 1 bıçak, 5 beyzbol sopası ele geçirildi.  Yaşanan arbede sırasında, bölgedeki birtakım işyerlerinin camları kırıldı. Gözaltına alınanlar emniyete götürülürken, olayla ilgili soruşturma sürüyor.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.