TOBB Lideri’nden davet: Sakın bu işten vazgeçmeyin

Bir dizi açılış ve programlara katılmak üzere Hatay’a gelen Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) İdare Şurası Lideri Rifat Hisarcıklıoğlu, iş insanları ile bir ortaya geldi. Hisarcıklıoğlu, birinci olarak Antakya Ticaret Borsası ve Tıbbi Aromatik Bitkiler Kooperatifi ile kurulacak şirketin protokol imza merasimine katıldı. İmza merasiminde konuşan Hisarcıklıoğlu, “Son 10 yılda dünyada en çok fiyatı artan eserler nedir diye trende bakın, en çok fiyatı artan eserler tarım ve hayvancılık eserleridir. Sakın ha sakın bu işten vazgeçmeyin, önünüz açık. Dünya nüfusu her yıl bir Türkiye artıyor. Az gelirliler, köyden kente gidiyor. Köyden kente gittiği vakit beşerler tüketici haline geliyor. Siz ne kadar üretirseniz, alıcısı var haberiniz olsun. Sorunlarımız olacak, cennet yok bu dünyada, problemin olmadığı bir iş yok. Kim ne iş yapıyorsa, herkesin bir ezası var ancak hoşluklar bu dertleri aşmakla olur.”

‘PANDEMİ DEVRİNİ EN AZ HASARLA ATLATAN İŞ DÜNYASI BİZ OLDUK’

Hisarcıklıoğlu, daha sonra Antakya Ticaret ve Sanayi Odası’nın üretimi tamamlanan hizmet binası ve Hatay Devleti Müzesi Arşivi, TOBB Arabuluculuk ve Uyuşmazlık Tahlil Merkez açılışını gerçekleştirdi. Akabinde ‘Ekonomiye Bedel Katanlar’ ödül merasimine katılan Hisarcıklıoğlu burada yaptığı konuşmada, şöyle konuştu:

“Pandemi periyodunu en az hasarla atlatan iş dünyası biz olduk. Burada 365 oda ve borsa liderim, 20 Mart 2020’den sonra, tüm Türkiye’deki oda ve borsa liderlerim fevkalade çalıştılar. Allah hepsinden razı olsun. Şayet bu kadar az hasarla atlattıysak, onların sayesinde. Onlar alandaki meşakkatleri bize aktardılar, bende telefonla gece geç saatlere kadar kime ulaşmam gerektiyse ulaşıp tahlil yolları aradık. Bir ve bir arada olarak bu meşakkatlerin üstesinden geldik. Ne olur birbirimizi ötekileştirmeyelim. Birbirimizi etnik kökeninden, mezhebinden, inancından, fikrinden, siyasi görüşünden ötürü ötekileştirmeyelim. Bakın görüyorsunuz, bizim bizden diğer dostumuz yok. Bunu yapan toplumlar başarılı oluyorlar, bunu yapamayan toplumlar kaybediyor.”

TOBB Lider Rifat Hisarcıklıoğlu’nun Hatay programına, AK Parti Hatay milletvekilleri Hüseyin Yayman, Hacı Bayram Türkoğlu, Abdulkadir Özel, Sabahat Özgürsoy Çelik, Antakya Ticaret Borsası Lideri Ali Celal Mursaloğlu, Antakya Ticaret ve Sanayi Odası Lideri Hikmet Çinçin, ilçe belediye liderleri, siyasi parti temsilcileri ve iş insanları eşlik etti.

KAYNAK: DHA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.