Üç yaşındaki çocuk derin dondurucuda meyyit bulundu, anne tutuklandı

Detroit’te polis memurları, bir meskenin bodrumundaki dondurucuda 3 yaşındaki bir çocuğa ilişkin çürüyen cesedin bulmasının akabinde, Azuradee France isimli anneyi çocuğunu öldürmekle suçladı.

Wayne County Savcısı Kym Worthy Pazar günü yaptığı açıklamada, 31 yaşındaki bayanın birinci dereceden cinayet, çocuk istismarı ve azabıyla ve bir bireyin mevtini gizlemekle suçlandığını söyledi.

Detroit News’in haberine nazaran, 31 yaşındaki anne, pazar günü yapılan sorgulamanın akabinde mahpusa atıldı.

Savcı Worthy, “Bu davadaki sav edilen gerçekler, önemli biçimde duygusuz olanları bile hayrete düşürdü. Çocuklarımız yalnızca silahlı şiddetten değil, tıpkı vakitte meskende onlarla birlikte yaşayan ‘katil’ yüzünden de risk altında olmaya devam ediyor” dedi.

Polis Şefi James White, Cuma günü erken saatlerde konutta bir refah denetimi yaptıkları sırada, Detroit polis memurlarının ve Çocuk Muhafaza Hizmetleri üyelerinin, çocuğun cesedini bulduklarını söyledi. Çocuğun nasıl, ne vakit öldüğü ya da bedeninin dondurucuda ne kadar mühlet kaldığı soruları çabucak yanıtlanamadı.

Polis Şefi White, meskende beş çocuğun daha yaşadığını söyledi. Bu çocuklar, Çocuk Müdafaa Hizmetlerinin velayetine yerleştirildiler.

Anne Azuradee France’ın savunma avukatı ve bölge savcısı ortasındaki ‘muhtemel sebep konferansının’, 8 Temmuz’da gerçekleşmesi planlanıyor.

KAYNAK: AP

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.