Xiaomi, 2022 versiyonuyla tekrar karşımızda

Xiaomi, 2022 versiyonuyla tekrar karşımızda

Redmi 10 2022, gücünü MediaTek Helio G88 çipsetinden alıyor. Geçtiğimiz sene temmuz ayında tanıtılan bu çipset, özellikle yumuşak görüntüleme ve fotoğrafçılık tarafında pek çok seçenek sunmayı hedefleyen bir çipset.

12nm olarak üretilen çipsetin bünyesinde, 1.5GHz değerde çalışabilen 6 tane Cortex A55 çekirdeği ve 2GHz değerde çalışabilen 2 tane Cortex A75 çekirdeği bulunuyor.

Bu detaylara 4GB LPDDRX RAM ve 128GB dahili depolama eşlik ediyor. İsterseniz microSD kart da kullanabilirsiniz.

Android 11 işletim sistemiyle gelen telefon, kullanımı kolay bir arayüze sahip. Ek olarak, Facebook, Netflix, Spotify ve TikTok gibi popüler uygulamaları da ön yüklü olarak sunuyor.

50+8+2+2MP

Ürünün 50MP ana kamerası, f1.8 açıklık değerine sahip. Bunun anlamı, düşük ışık koşullarında dahi iyi detaylar yakalayabiliyor olması. Yine de, en iyi performansını tahmin edeceğiniz gibi gün ışığında sergiliyor.

8MP ultra geniş açılı kamera, hep söylediğimiz gibi manzara çekimleri ve kalabalık çekimler için ideal. Bu kamera da daha iyi renkler ve daha net detaylar için iyi ışık koşullarında ön plana çıkıyor.
Ultra geniş açılı kamerayı, 1080p 30FPS video çekim tarafında da kullanabiliyorsunuz.

Objeleri yakın plandan fotoğraflayabilmeniz için makro çekim modu da unutulmamış.

Arka kamera sistemi 1080p 30FPS video çekim, hızlı video çekim ve ağır video çekim gibi özellikler de sunuyor.

Ön tarafa baktığımızda ise, 8MP değerde selfie kameramız var. HDR ve portre çekim modu gibi özellikler bu tarafta da var ve iyi ışıklı ortamlardaki çekim performansından memnun kaldık. Ek olarak, ön kamerayla da hızlı video çekimi yapabilir, kısa video çekim modunu kullanabilirsiniz.

5000mAh pil

Ürünü kutuda beraberinde gelen 22.5w hızlı şarj adaptörüyle şarj edebiliyorsunuz. Böylece hızlı şarj için ayrıca adaptör satın almanız gerekmiyor. Ürün, tek şarj ile normal kullanımda 2 güne erişebiliyor. Yoğun kullanımda da tek günü rahatlıkla geride bırakabilirsiniz.

Ek olarak, telefonun 9w kablolu ters şarj özelliği olduğunu da belirtelim. Yani destekli başka mobil cihazları da şarj edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.