Ankaragücü Başkanı Faruk Koca’dan hakem Halil Umut Meler’e yumruklu saldırı

Eryaman Stadı’nda maçın son düdüğü çalınca sahaya giren Faruk Koca, orta hakem Meler’e yumruk attı. Darbeyle yere düşen Meler’in etrafını güvenlik güçleri sardı.

Bu hareketten sonra bir süre yere çökerek fenalık geçiren Faruk Koca’yı yöneticiler sakinleştirmeye çalıştı.

Halil Umut Meler, tedavisi yapıldıktan 10 dakika sonra yoğun güvenlik önlemleri altında soyunma odasına götürüldü.

HASTANEYE KALDIRILDI

Hakem odasına gelen Halil Umut Meler, daha sonra sedyeyle ambulansa götürüldü.

Meler’in tedavisi hastanede devam ediyor.

“GÖZALTINA ALINACAK”

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya yaptığı açıklamada “MKE Ankaragücü-Çaykur Rizespor karşılaşmasının sonunda hakem Halil Umut Meler’e yönelik saldırı gerçekleştirilen Ankaragücü Kulübü Başkanı Faruk Koca emniyet güçlerimizin gözetiminde hastanede tedavi görmektedir. Tedavi sonrası gözaltı işlemleri gerçekleştirilecektir.

Hakemimize saldırıda bulunan K.Ç ve Ş. Y. Ş adlı şahıslar Ankara Batı Cumhuriyet Başsavcılığımızın talimatı ile gözaltına alınmıştır” dedi. 

 

“SORUŞTURMA BAŞLATTIK”

Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, olay sonrası Twitter hesabından yaptığı açıklamada olaylarda sorumluluğunu bulunanlar hakkında gerekli adli soruşturmanın başlatıldığını duyurdu. Tunç, şu sözleri kaydetti:

“MKE Ankaragücü-Çaykur Rizespor karşılaşmasının bitiminde maçın hakemi Halil Umut Meler’e yönelik saldırının gerçekleştiği olaylarda sorumluluğu bulunanlar hakkında gerekli #adlisoruşturma başlatılmıştır”

“ŞİDDETLE KINIYORUM” 

Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, yaşanan yumruklı saldırı sonrası sosyal medya hesabından açıklama yaptı. Bak, “MKE Ankaragücü-Çaykur Rizespor karşılaşmasının sonunda maçın hakemi Halil Umut Meler’e yönelik gerçekleştirilen saldırıyı şiddetle kınıyorum” sözlerini kaydetti.

“HERKES BEDELİNİ ÖDEYECEK” 

Saldırı sonrası katıldığı bir televizyon programında açıklamalarda bulunan TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi, ‘Bedelini ödeyecekler’ ifadelerini kullandı. 

Büyükekşi açıklamasında; “Acilen yönetim kurulumuzu toplantıya davet ettim. Her fırsatta hakemleri hedef gösteren, bunu yaparken de bu işin sonunun nereye gidebileceğini hesap edemeyen herkes bu olayı enine boyuna düşünsün” dedi.

TFF Başkanı açıklamasının devamında; “Türk futboluna utanç dolu bir yumruk atıldı. Bu olaya katılan herkes, bedelini ödeyecek. Kimse, kimseye yumruk atamaz. Özellikle bir hakeme bunu yapamazlar. Çok üzgünüm. Detayları kamuoyu ile paylaşacağız” ifadelerini kullandı. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx