Binance, Bu 3 Projeye Yatırım Yaptı! İşte Detaylar

Blockchain ve kripto para teknolojileri, son yıllarda büyük bir ilgi görmektedir. Bu teknolojilerin sunduğu yenilikçi çözümler, finans, oyun, sanat ve daha birçok alanda önemli gelişmelere yol açmaktadır. Binance Labs, bu gelişmelerin ön saflarında yer alıyor. Özellikle blockchain ve kripto para alanlarındaki en yenilikçi projeleri destekleyen bir yatırım kuruluşudur.

Binance Labs, yeni yatırımlarını duyurdu: İlki Ethena

Binance’nin yatırım kolu Binance Labs, Kuluçka Programı’nın altıncı sezonunda yatırım yaptığı ilk üç projeyi duyurdu. Ethena, NFPrompt ve Shogun isimli projeler, dikkat çekti. Zira Eylül 2023’te başlayan altıncı aşamada yer alan 12 projenin arasından seçildi.

Yatırım yapılan projelerden Ethena, ETH’yi bankacılık sistemlerine bağlı olmayan ve kripto özelinde getiri sağlayan ilk stablecoin haline getirmeyi amaçlayan bir altyapı sunmakta. Bu sayede, kullanıcılar ETH’lerini bankalara ihtiyaç duymadan stake edebilecek ve sabit bir getiri elde edebilecekler. Ethena, DeFi ve Web3’ün potansiyelini kilidini açarak ETH’nin kullanım alanlarını genişletmeyi hedefliyor.

NFPrompt ve Shogun da yatırım listesinde

NFPrompt, kullanıcıların kendi komutlarını kullanarak NFT içerikler üretmesine olanak tanıyor. Ayrıca Web3 projeleri tarafından düzenlenen kampanyalarda oy kullanmalarını sağlıyor. Üstelik bunlardan getiri elde etmelerini sağlayan bir platformdur. Platform, NFT’lerin erişilebilirliğini ve kullanışlılığını artırarak Web3’e yeni kullanıcıların katılımını teşvik etmeyi amaçlıyor.

Diğer yandan, başlangıç aşamasında Cosmos ağında hayata geçirilen Shogun, modüler ağlar için akıllı bir likidite bulucusu olarak işlev gösteriyor. Shogun, farklı ağlar arasındaki likidite akışkanlığını optimize ederek, modüler ağların ölçeklenebilirliğini ve verimliliğini artırmayı hedefliyor. Binance Labs’ın Kuluçka Programı, blockchain ve kripto para alanlarındaki en yenilikçi ve potansiyeli yüksek projeleri desteklemeyi amaçlıyor. Program kapsamında seçilen projeler, Binance Labs’tan mentorluk, teknik destek ve finansman desteği alıyor.

Farklı sektörlerde yenilik

Binance Labs’ın altıncı sezonunda yatırım yaptığı ilk üç proje, dikkat çekti. Zira blockchain ve kripto para alanlarının farklı sektörlerde nasıl yenilikler yaratabileceğini gösteriyor. Ethena, DeFi ve Web3’ün potansiyelini kilidini açmayı istiyor. Ayrıca NFPrompt, NFT’lerin erişilebilirliğini ve kullanışlılığını artırmayı planlıyor. Son olarak Shogun ise modüler ağların ölçeklenebilirliğini ve verimliliğini artırmayı hedefliyor.

Ocak ayında Binance Labs, 2023 yılındaki çalışmalarını özetledi. Fonun yatırım programı, sıfır bilgi ispat yöntemlerine dayalı araçları, Web3 oyunlarını ve merkeziyetsiz finans (defi) alanındaki çeşitli ürünleri desteklemeyi amaçlıyordu. Raporda, Binance Labs’in portföyünün 25 ülkede 250 projeyi kapsadığı belirtilmekte. Ayrıca 14 kat yatırım getirisine sahip olduğu belirtiliyor. Ekip, Optimism, LayerZero, Celestia, Aptos, Mysten Labs ve Trust Wallet gibi birçok tanınmış projeyi destekledi. Polygon, SafePal ve Injective Labs dahil olmak üzere 50’den fazla şirket Binance Labs tarafından yatırım aldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx