Fazıl Say: Erdoğan barışı sağlamaya en çok el uzatan lider

Hamas ve İsrail arasında başlayan çatışmalarda sekizinci güne girildi. Piyanist Fazıl Say, kendisine ait Instagram hesabından dikkat çeken bir video paylaştı. İsrail – Hamas savaşını değerlendiren Fazıl Say, paylaştığı videoda İsrail’in savaştan önceki iç politikasına değindi. Say, “Benim dünya üzerinde şu anda gördüğüm, barışı sağlamaya en çok el uzatan lider, Erdoğan’dır” dedi.

“Erdoğan şu ana kadar barış için dünya üzerinde en iyi, en doğru açıklamaları yapan liderdir” açıklamasını hatırlatan Say, Erdoğan ile ilgili söylediği şeylerde samimi olduğunu söyledi.

Say, yüklediği videoda, “Ne olursunuz barışı sağlayın. Benim dünya üzerinde şu anda gördüğüm, barışı sağlamaya en çok el uzatan lider, Erdoğan’dır. Bu açık bir gerçek. Erdoğan’ı bu yüzden kutluyorum. Gerçekten kutluyorum” ifadelerini kullandı.

DAHA ÖNCEDE AÇIKLAMA YAPMIŞTI

Daha öncede yazılı açıklama yapan Fay’ın kişisel instagram hesabından yaptığı paylaşım şöyleydi:

“Netanyahu siyasetinin bu dünyada yeri olmamalı. Savaş, terör, vahşet, katliam… Bu siyasetin bu dünyada hiçbir yeri yoktur, olmayacaktır. İnsanlara, yaşama hakkı ve eşit haklar vermeyen her siyaset ‘ölüm kültürü’ vahşetini yaratandır. İsrail halkı aylarca bu berbat siyaseti protesto ettiler. Bizzat şahidim. Şunu da eklemek isterim, hatta tüm eleştiri oklarını almayı göze alarak; Erdoğan şu ana kadar barış için dünya üzerinde en iyi, en doğru açıklamaları yapan liderdir. Rusya-Ukrayna savaşında da bu bence böyleydi.”

patronlardunyasi.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx