Üsküp’te yapımı tamamlanan Cevahir AVM 29 Mart’ta açılacak

Sercan ÇELİKBAŞ
Yaklaşık 65 yıl önce kurulan Cevahir Şirketler Grubu, bugün inşaat, gayrimenkul, turizm ve madencilik gibi alanlarda faaliyet yürütüyor.

Cevahir Holding, Balkanların en büyük projesi Cevahir Sky City ile Kuzey Makedonya’da 12 yılı aşkın bir süredir faaliyet sürdürüyor. Üsküp’ün en yüksek kulelerinin inşa edildiği Cevahir Sky City projesi kapsamında inşa edilen Cevahir AVM’nin 29 Mart’ta açılacağı duyuruldu.

Cevahir Alışveriş Merkezi’nde hipermarket, giyim mağazaları, restoranlar, kafeler ve tiyatro salonu yer alacak. Alışveriş merkezinde ayrıca 4 bin m2’lik duvar yüzeyi üzerine oluşturulan Üsküp’ün en büyük duvar resmi de bulunacak. Cevahir Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Üyesi Eser Cevahir, duvar resmi hakkında “Cevahir Alışveriş Merkezi’ndeki bu duvar resminin temsil ettiği sanat, şehirde ve yerel toplulukta yaşayan farklı kültürlerden insanların oluşturduğu karma topluluğun bir ifadesidir” yorumunda bulundu.

Alışveriş merkezi, grubun karma kullanımlı konut ve perakende kompleksi Cevahir Sky City’nin bir parçası olacak. Kompleks, ülkenin en yüksek binaları olan 40 katlı dört kuleden oluşuyor. Cevahir Holding, projesinin tamamına 300 milyon euro (9 milyar 600 milyon TL) yatırım yaptı.
patronlardunyasi.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx